Kobiecość, nie feminizm

Kolejny Kongres Kobiet już za nami. Czy wniósł coś nowego do naszych światopoglądów?

Mogliśmy usłyszeć m.in. że nasz kraj jest zapijaczonym facetem z depresją, a migracja jest wynikiem zmian klimatycznych. Oceńcie Państwo sami, co wniosło to do Waszego życia…

Podczas dwudniowego kongresu mogliśmy zobaczyć twarze kobiet związane z rządową opozycją oraz feminizmem, ściśle jednak nierozerwalnym z totalną opozycją. Kamila Gasiuk-Pihowicz, Katarzyna Lubnauer, Joanna Szmitd z towarzyszem Ryszardem Petru, Iwona Hartwich  to tylko nieliczni walczący jak lwy o godność i prawa kobiet. Nasuwa mi się tylko jedno pytanie: O jakie prawa i o jaką godność? No i jakim prawem?

Jakim prawem grupa kobiet głosi postulaty, które są przez większość kobiet odrzucane? Udawanie, że reprezentuje się wszystkie polskie kobiety, mówiąc jednym głosem to niewątpliwie wielka pomyłka i nie lada tupet. Panie uczestniczące w kongresie to z całym szacunkiem furiatki nie mające nic wspólnego z walką o jakiekolwiek prawa kobiet, ukrywające się pod maską troskliwych strażniczek kobiecości. Jak jednak można nie zauważyć, że większość kobiet ma na szczęście zgoła inne poglądy?

Kongres, kongresem, kiedy Panie nie manifestują muszą gdzieś wylewać swoją czarę goryczy. Cieszy mnie jednak, że Polki są coraz bardziej świadome i w większości odróżniają propagandę od prawdy. Pamiętajcie Drogie Panie, to kobiecość jest dziś w cenie, nie nowoczesny feminizm, który sam do końca nie wie czym jest, a kto go tworzy dobrze wiemy.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s